SC02-I365/75/86A
SC02-I365/75/86A
4K Smart Interactive Whiteboard
  • 4K UHD Display
  • Quad core A73 + Quad core A53
  • 48 MP Camera
  • 8 Microphones Array
  • 4K UHD Display
  • 48 MP Camera
  • 8 Microphones Array
  • Dual Operating System Android 14.0 & Windows 11 (Optional)
  • Support NFC
Model
SC02-I365A
SC02-I375A
SC02-I386A
Screen Parameters
Screen Size 65 inch 75 inch 86 inch
Screen Type ADS ADS IPS
Backlight D-LED
Backlight Life 50,000 hours (min.)(typ.)
Resolution 3840 × 2160 (pixels)
Brightness 450cd/m²(typ.)
Contrast Ratio 1200:1 (typ.)
Response Time 8ms (typ.)
Refresh Frequency 60Hz
Aspect Ratio 16:09
View Angle 178°(H) / 178°(V)
Display Colors 1.07B(8bit+FRC)
Bonding Technology The gap between tempered glass and screen is close to 0
Touch Parameters
Touch Technology Advanced infrared touch technology
Touch Points Up to 50
Touch Response Time Single touch: ≤ 3ms
Multiple touch: ≤3 ms
Accuracy Center 90% touch area: 1mm
Anti-Glare High transparent+Smooth+Anti-glare
Glass Hardness 9H (Pencil Hardness) ; 7(Mohs Hardness) Tempered Glass
Writing Height ≤ 1mm
System
CPU Quad core A73+Quad core A53
GPU MaliG52 MP8
Memory (RAM) 8GB
Storage (ROM) 128GB
Operating System Android 14 / Windows 11 (Optional)
Connectivity
Front Port USB 3.0*2
Type-C(65W)*1
Bottom Port AUDIO IN*1
VGA*1
LAN IN/OUT*2
RS232*1
MIC IN*1
HDMI OUT*1
AUDIO OUT*1
SPDIF*2
Side Port Touch-USB*2
DP*1
HDMI IN(ARC) 1 2.0*1
HDMI IN(CEC) 2 2.0*1
Type-C*1
USB 2.0*1
USB 3.0*2
OPS slot (for slot-in PC)*1
Wi-Fi Wi-Fi 6: IEEE 802.11 ax/ac/b/g/n (5GHz / 2.4GHz)